Güvenli Alışveriş


Günümüzde halen pek çok Internet kullanıcısının Internet'teki sanal mağazalardan kredi kartları ile alışveriş gerçekleştirirken endişe duyduğunu biliyoruz. Kimileri ise sırf bu yüzden Internet üzerinden alışverişin keyfini süremiyor.

O zaman gelin size Özlem Yayınevi'nin ne kadar güvenli bir site olduğunu ve kredi kartınızı Ozlem Yayınevi'de neden rahatlıkla kullanabileceğinizi açıklayalım.

Kredi kartınızın güvenliği sizin için olduğu kadar bizim için de değerlidir. Neden mi?

Bir kredi kartı sahibinin, kredi kartı ekstresinde gördüğü bir harcamanın kendisi tarafından yapılmadığını bankasına beyan etmesi durumunda, banka ilk olarak sözkonusu alışverişin gerçekleştiği üye işyerine (sanal mağaza) ulaşır. İlgili üye işyeri bankaya şikayete konu olan bu işlem esnasında uygulaması gereken güvenlik prosedürlerini uygulandığını ispat edemez ise banka tarafından otomatik olarak kredi kartı sahibi şikayetinde haklı bulunur ve harcama tutarı sözkonusu üye işyerinden tahsil edilerek kart sahibine iade edilir. Bu sebeple böylesi durumlarda (charge back) kredi kartı sahiplerinin zararını tazmin etme yükümlülüğünün altına girmek istemeyen üye işyerleri müşterilerinin kredi kartlarının güvenliğine en az kart sahipleri kadar önem vermelidirler.

Internet üzerinden kredi kartı ile herhangi bir ürün veya hizmet satmak isteyen bir firmanın, öncelikle bir bankadan Sanal POS alması gerekmektedir. Sanal POS sahibi olmadan bir sitenin kredi kartlı satış yapması mümkün değildir. Bankaların, kendilerine sanal POS başvurusunda bulunan sitelere zorunlu tuttuğu güvenlik bazı prosedürleri bulunmaktadır.

Firmamız da bankaların zorunluk kıldıkları güvenlik prosedürlerini www.ozlemyayinevi.com adresinde uygulamak sureti ile sanal POS alma hakkını elde etmiştir. Ozlemyayinevi.com'un teknik altyapısı ve güvenlik önlemleri düzenli olarak da yine sanal POS'unu kullandığı bankaların elektronik ticaret departmanlary tarafından kontrol ve takip edilmektedir.

SSL Sertifikası:
Bahsedilen güvenlik önlemleri arasında en önemlisi "SSL sertifikasyonu" dur. SSL sertifikasyonu bankadan sanal POS alımı için bankanın zorunlu tuttuğu, ancak uluslar arası yetkinliğe sahip belli firmalar tarafından verilebilen ve sertifika sahibi sitenin müşterisine ait kredi kartı gibi bütün kişisel ve özel bilgiler ve gelen/giden adres bilgilerini çözülmesi mümkün olmayan bir algoritma ile şifreleyerek direkt bankaya ilettiğini belirten bir yetkinlik göstergesidir.

Firmamızdan gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizde kredi kartı bilgileriniz www.ozlemyayinevi.com sunucularında bekletilmeden, kaydedilmeden ve çözümlenmeden, alışveriş işleminizle eş zamanlı olarak 256-bit SSL yazılım ile şifrelenerek tamamen güvenli bir şekilde bankaya iletilmektedir. Bu sebeple kredi kartı bilgilerinin kart sahibi şahıs ve banka sistemleri dışında herhangi bir kimse veya sistem tarafından görülmesi, kaydedilmesi veya çalınması imkansız kılınmaktadır. Firmamız anasayfasının sol alt kısmında yer alan aşağıdaki logoya tıkladığınızda açılan sağdaki sertifika Ozlemyayinevi'nin SSL sertifikası sahibi olduğunu ispatlamaktadır.

3D Secure:

Bankalar tarafından yeni uygulanmaya başlanan yeni bir güvenlik katmanı da "3D Secure" sistemidir. "3D Secure" entegrasyonları yapılan sitemizde yakın gelecekte kullanıcılara kredi kartı ile yapacakları alışverişlerde, fiziksel alışverişlerde bir süredir kullanılan kredi kartı şifreleri tuşlatılmak sureti ile alışveriş yapan kişinin kredi kartının gerçek sahibi olup olmadığı belirlenecektir. Bu güvenlik önlemi sayesinde kredi kartınız bir başkasının eline dahi geçmiş olsa bu kişi kredi kartı şifrenizi bilemeyeceğinden Ozlemyayinevi.com'dan kartınızla alışveriş yapması mümkün olmayacaktır. Ozlemyayinevi.com'dan 3D Secure ile de alışveriş yapabilirsiniz.

Yukarıda detaylıca açıklanan güvenlik önlemlerine sahip Ozlemyayinevi.com'da tüm bankalara ait VISA, MasterCard ve American Express kredi kartları kullanılabilmektedir. Bu kartlardan Bonus ve Axess kredi kartları ile taksitli alışverişte yapabilirsiniz.

Tüm bu güvenlik önlemlerine rağmen halen "Ben kredi kartımı Internet'te kullanmam" mı diyorsunuz? İşte o zaman sizin için Firmamızın diğer ödeme çözümleri:

BANKA HAVALESİ:
Ozlemyayinevi.com'dan gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizin ödemesini kredi kartı imkanının yanısıra banka havalesi ile de gerçekleştirebilirseniz. Alışverişinizin ödeme aşamasında ödeme aracı olarak "Banka Havalesi"ni seçtiğiniz surette belirecek olan Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve İş Bankası hesap numaralırımızdan tercih edeceğiniz birine alışveriş ücretini havale veya EFT yoluyla gönderebilirsiniz.

PTT Hesaba Yatırma:
Ozlemyayinevi.com'dan gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizin ödemesini kredi kartı imkanının yanısıra PTT Hesabımıza yatırarak ta gerçekleştirebilirseniz. Alışverişinizin ödeme aşamasında ödeme aracı olarak "PTT Hesabını"ni seçtiğiniz surette belirecek olan hesap numaralırımıza da gönderebilirsiniz.

Şirketimize gelerek peşin ödeme ile
Şirkemize gelerek satın almak istediğiniz ürün bedelini finans yetkililerimize ödeme yapabilirsiniz.

Şirketimize gelerek kredi kartlarınız ile
Şirketimize gelerek kredi kartı P.O.S. cihazlarımızdan tek slip veya 2-9 ay arası taksit seçeneklerini kullanarak Tüm Kredi Kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Taksitlendirmelerde kampanya ve vade farkı uygulamaları için lütfen sitemizi ziyaret ediniz yada müşteri temsilcilerimizle görüşünüz.